skoro devět týdnů v Cambs

14. března 2013 v 16:04 | Hope |  Cambridge
a já jsem se konečně donutila k napsání článku…


Nastřádalo se toho za těch pár týdnů trochu víc, ale asi se nebudu nějak moc rozepisovat.

První je tady setkání s jinýma au pairkama, kdy jsem zjistila, že moje angličtina není tak špatná, jak jsem si myslela. S holkama jsme se domluvily úplně v pohodě. S jednou jsem dokonce probírala Harryho. Jo, rozebrali jsme ho od začátku do konce. ;o) Žádná z au pairek nebyla z ČR. =o) Holky byly z Norska, Švédska, Islandu, Španělska a Polska. A musím říct, že to byl skvělý den! Nebo spíš odpoledne. =oD

Pak jsem začala chodit na kurz angličtiny. Po roce a něco bylo načase. =oD Tam jsem poznala au pair z Německa. =o) A kurz mě baví, protože mě vždycky pochválí, že mluvím dobře. =oD

Chlapeček, kterého hlídám, oslavil na začátku února rok a já jsem pak o víkendu jela s rodinkou k jeho godparents. Bylo to hrozně fajn. Jídlo bylo vynikající! Ani si nedovedete představit jak. A to i přesto, že tam byly houby, které normálně nejím. ;o) Taky jsem si od nich odvezla nějaké oblečení. Hlavně dvoje šaty jsou úplně úžasné. =o)

Pak mě jednu středu začal bolet zub a nepřestal další dva týdny, takže jsem musela na pohotovost. Ale paní zubařka i sestřička, asistentka, laborantka či jaký je správný název byly moc milé a můj strach, kvůli kterému jsem u zubaře víc než 8 let nebyla, chápaly. Teď v úterý jsem byla u zubaře znovu, dostala jsem treatment plán a musím si nechat spravit čtyři zuby. A jenom doufám, že mi to AXA proplatí, i když jsem si našla zubaře sama.

Jednu sobotu (dva týdny zpátky) jsem jela s rodinkou do Bedfordu. Nechtělo se mi, bolela mě hlava, ale to nikoho nezajímalo. Snažila jsem se spát v autě, ale HM se mě vždycky, když jsem začala usínat, na něco zeptala, takže to nešlo. Moc jsem si to město neužila, nepořídila jsem jedinou fotku, nekoupila žádný pohled, prostě nic, ale to je jedno. Jen mě prostě štvalo, že se mě HM v pátek sice zeptala, jestli bych chtěla jet, ale ani nepočkala na odpověď a hned počítala s tím, že jo. Chtěla jsem ten den jít s holkama na kafe, jenže jsem nemohla, že. Detail.

Uvažuju o tom, že začnu dělat nanny, protože to, co mám tady, nemám za potřebí. Dělám hodin jako au pair plus, ale mám nejnižší plat pro au pair.

Za měsíc bych měla hlídat tři dny a tři noci, protože HP pojedou pryč, aby si odpočinuli. A zatím se teda nikdo nezmínil o tom, že bych snad měla mít volno navíc nebo extra money, tak nevím. Mno, ještě počkám tak dva týdny a pak se na to zeptám. Koneckonců za sobotu navíc a jednu noc navíc jsem taky nic nedostala a tady se navíc šetří každá libra. A já to chápu (nebo se o tom alespoň snažím), byt je nový, drahý, jenže já nemůžu pořád pracovat a nic z toho nemít.

Včera večer HM vypla net, takže jsem si musela zaplatit jiný (vybrala jsem variantu na 24 hodin), který je předražený a neskutečně mě tím vytočila! Prý ho bude vypínat a zapínat, jak bude potřebovat. Jasně, ona ho nepotřebuje, když ho má v práci, že jo. Ale tak to je jedno. Budu se s tím muset smířit, mno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 14. března 2013 v 17:26 | Reagovat

já si říkám, že bys to měla možná celkově jednodušší, kdyby sis našla někde privát nebo podnájem a našla si normální práci... co já vim, ve sklaně, v obchodě, dyť lidi do Anglie jezdí běžně a i když neumí vůbec - což ty umíš anglicky dobře - vždycky něco najdou

2 Šílenej Šílenej | Web | 14. března 2013 v 20:04 | Reagovat

souhlas s nel-ly!
p.s.: máti je fakt čůza, ale to už víš :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama